Usunięcie jądra a płodność

Witam, mam 29 lat i w wieku 6 lat zostało mi usunięte jądro. Dodam, że jestem z dziewczyną od 8 lat, nie mam z tego powodu żadnych problemów z seksem. Wiem, że może to powodować zmniejszenie ilości plemników i aby rozwiać swoje obawy z płodnością, powinienem zrobić odpowiednie badania. Mam do najbliższej kliniki wykonującej takie badania dość daleko i w związku z tym czy choć część niepewności mogłyby rozwiać badania wykonane przez test, np. Babystart FertilCount™? Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Stan po orchidektomii niewątpliwie wiąże się z ryzykiem zmniejszenia ilości spermy, w tym liczby plemników. Przedstawiony przez Pana test nie ma jednak wartości klinicznej. Jeżeli chce Pan jedynie rozwiać swoje wątpliwości, to oczywiście może wykonać Pan ten test. Proszę jednak pamiętać, że skuteczność testu wynosi 97%, a zatem wg producenta 3% wyników jest fałszywie dodatnich lub fałszywie ujemnych.

Jeżeli zależy Panu na wiarygodnych wynikach wskazana byłaby jednak wizyta w specjalistycznej poradni, gdzie zostanie wykonany spermiogram. Badanie to polega nie tylko na oznaczeniu liczby plemników w ejakulacie, ale także ich ruchliwości, żywotności i innych parametrów wskazujących na jakość nasienia.

Pozdrawiam