Usunięcie laparoskopowe macicy i szyjki

Witam, mam 43 lata i 3 tygodnie temu usunięto mi macicę wraz z szyjką laparoskopowo, przez pochwę. Jajniki pozostały. Miałam lekkie plamienia, które ustały, a wczoraj pojawiło się krwawienie ( jak lekka miesiączka, krew czerwona bez skrzepów) towarzyszy temu lekki ból w podbrzuszu. Obawiam się czy to jest ok? Czy powinnam sie niepokoić? To zbiega się z czasem mojej miesiączki, czy to może być jakieś oczyszczanie? Mieszkam poza granicami kraju i zapytanie o cokolwiek jest utrudnione.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli podczas zabiegu usunięto macicę to krwawienie wymaga kontaktu z lekarzem i ustalenia jego przyczyny.

Po całkowitym wycięciu macicy (wraz z szyjką) nie powinny występować krwawienia. Proponuję konsultację w szpitalu w którym wykonywany był zabieg aby ocenić czy proces gojenia przebiega prawidłowo.