Usunięcie mięśniaka macicy - czy są przeciwwskazania do lotu samolotem?

W piątek miałam laparoskopowo usuniętego mięśniaka macicy. Czy są przeciwwskazania, żebym w środę poleciala samolotem? Lot będzie trwał 1h i 15 minut.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli czuje się Pani dobrze, nie krwawi z dróg rodnych i rany pooperacyjne goją się dobrze, to nie ma przeciwwskazań. Musi Pani jednak się oszczędzać, nie dźwigać bagaży itd. Powinna Pani również, na wszelki wypadek, wstać i poruszać się raz na każde pół godziny lotu, ponieważ mimo wszystko będzie Pani w okresie okołooperacyjnym, a więc zwiększone będzie ryzyko wystąpienia zakrzepicy, które potęgowane jest przez długotrwałe unieruchomienie.

Pozdrawiam serdecznie!