Usunięcie migdałków bez znieczulenia

syn został zoperowany w Poznaniu - wycięcie migadałów. Lekarze zapomnieli dac mu znieczulenie i a dodatkowo srzęt był wadliwy- tak powiedziała Pani doktor. Wyrwano pierwszego migdalka bez znieczulenie - po kilku próbach, a do drugiego dano znieczulenie ale zaczęło dzialac już prawie po wszystkim. Co mogę zrobić aby osoby winne zaniedbań poniosły konsekwencję ?
ponad rok temu

Proszę na ten temat poczytać sobie w artykule: http://www.se.pl/kobieta/zdrowie-kosmetyki/gdzie-zglosic-blad-lekarski-jak-walczyc-o-swoje-pr_159981.html Skargi w zakresie nieprawidłowego postępowania w służbie zdrowia można składać:
- do bezpośredniego przełożonego osoby udzielającej świadczenia i do kierownictwa placówki
- do rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy okręgowej izbie lekarskiej, okręgowej izbie pielęgniarek i położnych lub do rzecznika dyscyplinarnego w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych
- do Narodowego Funduszu Zdrowia
- do Rzecznika Praw Pacjenta
- do Rzecznika Praw Obywatelskich
Można też skierować sprawę do sądu - jeżeli w wyniku działania lub zaniechania placówki opieki zdrowotnej naruszono twoje dobro osobiste lub wyrządzono ci szkodę, jak również do firmy ubezpieczeniowej, z którą dana placówka ma podpisaną umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.