Usunięcie nerwa z zęba a konieczność leczenia kanałowego

Czy jeśli usunięto mi nerwa z zęba to muszę miec koniecznie leczenie kanalowe ?

Usunięcie nerwu z zęba to etap leczenia kanałowego. Kolejnym jest poszerzenie kanałów, dezynfekcja oraz wypełnienie. Całość powinna odbyć się na jednej wizycie pod mikroskopem. Tylko takie postępowanie gwarantuje utrzymanie zęba na długie lata. Prawidłowo wyleczony ząb kanałowo nigdy nie zmieni koloru.