Usunięcie polipa z jamy macicy a miesiączka - kiedy okres się pojawi?

Witam! W 24 dniu cykl miałam usunięty polip z jamy macicy. Kilka dni plamiłam i miałam nadzieję, że niedługo pojawi się miesiączka. Przez tydzień brałam jeszcze antybiotyk. Czy zabieg i antybiotyk może spowodować opóźnienie miesiączki? To już 31 dzień cyklu. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeśli dobrze rozumiem, miała Pani usuwanego polipa z jamy macicy, nie z szyjki macicy. W takiej sytuacji musiała mieć Pani wykonywany zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy, polegający na zeskrobaniu błony śluzowej macicy. Miesiączka z kolei jest niczym innym, jak złuszczającym się endometrium (błoną śluzową w macicy).

Jeżeli zatem zabieg wykonywany był w drugiej fazie cyklu, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w trakcie zabiegu doszło do zeskrobania większej części endometrium, które nie będzie się już złuszczać w wyznaczonym terminie. Najprawdopodobniej wspomniane plamienie było miesiączką, tyle że zmienioną ze względu na niewielką ilość endometrium.

Jeśli w przyszłym miesiącu krwawienie nie wystąpi w przewidywanym terminie wskazana będzie wizyta kontrolna u ginekologa.

Pozdrawiam