Usunięcie torbieli Bakera z podudzia

Witam, od kilku lat miałam jakiegoś małego guzka w podudziu lewym. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale w miejscu guzka skóra jest lekko zaciemniona. Nigdy na niego nie zwracałam uwagi. Jadnak przez ostatnie 2 tygodnie powiększył mi się on. Udałam się do chirurga, ortopedy, umówiłam się na zabieg usunięcia torbieli Bakera. Ma ona około 4 cm na 2 cm. Mam pytania odnośnie samego zabiegu:
  • Jak zostanie znieczulone miejsce zabiegowe?
  • Czy wyjdę ze szpitala tego samego dnia, co odbędzie się zabieg?
  • Czy będę w stanie poruszać się bez kuli, czy kule będą mi niezbędne?
  • Jak długu będę miała założone szwy?
  • Czy po 10 dniach będę mogla normalnie już chodzić, czy okres rekonwalescencji będzie trwał dłużej?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Jakub Krawczyk
38 poziom zaufania

Witam Panią serdecznie!

Torbiel Bakera, którą Pani opisuje, jest zmianą, która najczęściej jest wyczuwalna palpacyjnie. Dla pewności rozpoznania wykonuje się badanie USG, a leczenie polega na wycięciu zmiany. Z uwagi na lokalizację torbieli na podudziu, najczęściej w okolicy dołu podkolanowego, zabieg jest często możliwy do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym. W takim przypadku istnieje szansa na wypis ze szpitala nawet w dniu zabiegu lub dzień po jego wykonaniu. Często, jeśli nie ma bardzo nasilonych objawów bólowych i innych przeciwwskazań, można od razu chodzić. Szwy z reguły zdejmuje się kilka dni po zabiegu. Do 10 dni od usunięcia torbieli, a nawet szybciej, rana powinna się zagoić. Zaznaczam jednak, że zarówno o rodzaju znieczulenia, wykonaniu zabiegu, jak i postępowaniu po nim - decyduje zespół specjalistyczny - anestezjolog i chirurg lub ortopeda. Powyższe postępowanie jest możliwe u pacjentów bez powikłań oraz innych obciążeń chorobowych. W każdym przypadku o długości koniecznej hospitalizacji decyduje lekarz prowadzący po dokładnym zebraniu wywiadu i bezpośrednim zbadaniu pacjenta oraz na podstawie obserwacji pooperacyjnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty