Usunięcie żylaków na nodze

Czy po usunięciu żylaków na jednej nodze mogą się pojawić na drugiej.Czy chirurg może nie usunąć wszystkich żylaków.

Tak. I chirurg może nie usunąć wszystkich żylaków z kończyny dolnej i nawet po doszczętnym usunięciu żylaków z jednej kończyny dolnej mogą powstać żylaki na drugiej kończynie dolnej.

Pojawianie się żylaków na drugiej nodze nie ma związku z operacją usunięcia żylaków nogi pierwszej. Przed zabiegiem powinno się wykonać USG ddopplerowskie układu żylnego w celu jego oceny i podjęcia zasadnego leczenia.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg