Usuwanie kaszaka z szyi i blizny po zdjęciu szwów

Dzień dobry! 7 dni temu miałam usunięty kaszak po brodą na szyi. Wczoraj zdjęto mi szwy. Miałam ich 6. Jednak na obydwu końcach rany pozostał wiszący nadmiar skóry w postaci małych kuleczek. Chciałabym Pana zapytać czy powinnam stosować maści silikonowe i masaże czy one coś pomogą?Czy te "małe kuleczki" na końcach może usunąć tylko chirurg. plastyk? Z góry dziękuję za odpowiedż

Proszę odczekać pewien okres, aż rana się obkurczy i zabliźni. Być może nie potrebna będzie interwencja chirurgiczna.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń

Na pewno trzeba zastosować maści lub żele na bazie silikonu, które w tym przypadku mogą pomóc (około 3 miesięcy). Jeśli jednak po 3 miesiącach stosowania nie będzie efektu w takim przypadku jedynie pozostaje korekta blizny przez chirurga plastycznego.