Usuwanie operacyjnego gongliona

Witam mam mieć usuwany operacyjnie guzek lekarz stwierdził że to ganglion ale nigdy nie miałam żadnej operacji boje się czy to jest długi zabieg?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zabieg jest krótki i niosący ze sobą stosunkowo małe ryzyko powikłań okołooperacyjnych. Nie ma się czego obawiać.

Wycinanie ganglionu to drobny zabieg, najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w zakresie ambulatorium lub oddziału szpitalnego, trwający 20-30 minut (w zależności od wielkości i lokalizacji guza).

Zabieg przeprowadza się ambulatoryjnie, trwa ok. 30-45 min. Operacja ganglionu przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym (lignokaina), po zabiegu pozostawia się na ok. 10-12 dni szwy skórne, ręka operowana wymaga na ok. 2-3 tygodnie odciążenia i unieruchomienia.
Joanna Jędrys