Usuwanie plomby amalgamatowej bez użycia ssaka w 3. trymestrze ciąży

Nawiązując do poprzedniego mojego pytania chciałam uzupełnić, że podczas usuwania plomby amalgamatowej w ciąży (3 trymestr) użyto wyłącznie wiertła. Nie zastosowano ssaka, ślinociągu, sprayu wodnego i innych zabezpieczeń, mogłam tylko 2 razy wypłukać usta wodą. Zapewne jakieś opiłki również połknęłam. Czy w związku z tym mam się czego obawiać?

Witam. Jeśli nawet tak się zdarzyło, były to ilości bez znaczenia. Zapewne więcej "chemii" spożywa Pani podczas jedzenia naszej nie najlepszej jakości żywności.