Uszkodzenia w mózgu po ostrym zatruciu alkoholowym

po ostrym zatruciu alkoholowymz wroslo mi CK do 1100 miewiem czy to bylo CK-MB czy BB po 3 dniach sie unormowalo 163 nie wiem czy cos zostako uszkodzone w mozgu chodze co 3 miesiace na badania EEG glowy i wyniki sa bardzo dobre bez obiawow patalogicznych jak padaczka czy uszkodzenie nerwow obwodowych co sadzic zostal uszkodzone cos trwale czy sie cofnelo czy taki wzrost jednorazowy zaszkodzil teraz jest CK w normie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli na wyniku napisane jest CK to najpewniej była to kinaza kreatynowa, a nie CK-MB. CK-BB się natomiast nie oznacza. Podwyższony poziom jest wynikiem uszkodzenia komórek mięśni i mózgu. Fakt, że aktualnie CK jest w normie świadczy o tym, że było to uszkodzenie odwracalne.