Uszkodzenie kolana podczas zeskoku

witam, wczoraj wieczorem, podczas malowania pokoju, zeby nie wdepnac w wiadro z farba, zeskoczylam z malej drabiny. wyladowalam niepoprawnie i moje kolano przeszyl wielki bol, ktory po krotkim czasie przeszedl. w nocy bol wrocil i pozostal. zewnetrzna strona kolana bardzo boli, przednia od zewnatrz wydaje sie goraca. bol nie jest taki straszny, ale mam niepewnosc w poruszaniu, boje sie wiekszego bolu. pracuje w domu starcow i obawiam sie, ze w czasie pracy moze byc gorzej. czy to zwichniecie?

Szanowna Pani, na postawie przedstawionego opisu mozna stwierdzić,że doszło u Pani do skręcenia stawu kolanowego. Jednak utrzymujący sie ból oraz w szczególności uczucie niepewności podczas chodu moga świdczyć o "dodatkowym" uszkodzeniu więzadłowym. Z tego też powodu powinna zostać Pani zbadana przez ortopedę, który zadecyduje jaki rodzaj leczenia w Pani wypadku będzie najkorzystniejszy ( operacyjne czy zachowawcze: unieruchomienie w stabilizatorze i/lub rehabilitacja). Sugeruję w przypadku stałego bólu pilna konsultację. Pozdrawiam