Uszkodzenie przyczepu udowego

Witam, trzy tygodnie temu upadłam i usłyszałam trzaski w prawym kolanie oraz straszliwy ból. Lekarz od razu włożył mi tę nogę w gips na dwa tygodnie. Następnie (trzeci tydz.) po badaniu USG padła nieskończona diagnoza, że: bez wysięku w stawie. Rzepka ustawiona prawidłowo. LCM - uszkodzenie przyczepu udowego warstwy głębokiej z widocznym krwiakiem pourazowym. Warstwa powierzchowna o zachowanej ciągłości. Poza tym w badanym zakresie aparat więzadłowościęgnisty o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. MM - o zatartym obrysie i strukturze. CP - możliwość zmian pourazowych. Badanie wykonano w niepełnym zakresie ze względu na brak pełnego zgięcia kolana pr. Proszę objaśnić czy brzmi to wszystko groźnie? I jakie będą tego konsekwencje? Dziękuję i pozdrawiam!

Bez wysięku w stawie. - prawidłowy objaw. Rzepka ustawiona prawidłowo. - stan prawidłowy LCM - uszkodzenie przyczepu udowego warstwy głębokiej z widocznym krwiakiem pourazowym. - uszkodzenie przyczepu więzadła pobocznego przyśrodkowego części udowej, warstwy głębokiej z krwiakiem Warstwa powierzchowna o zachowanej ciągłości. - stan prawidłowy warstwy powierzchniowej więzadła. Poza tym w badanym zakresie aparat więzadłowo-ścięgnisty o zachowanej ciągłości i prawidłowej strukturze. - stan pozostałego układu więzadłowo-ścięgnistego prawidłowy MM - o zatartym obrysie i strukturze. - cechy niewielkiego uszkodzenia łąkotki przyśrodkowej CP- możliwość zmian pourazowych. - CP skrót nie znany dla mnie (może jakaś pomyłka przy przepisywaniu wyniku USG). Wynik USG świadczy głównie o uszkodzeniu części więzadła pobocznego przyśrodkowego. Nie jest to całkowite uszkodzenie całego więzadła. Wystarczającym leczeniem powinno być usztywnienie tej kończyny, ale na okres około 4-6 tygodni z następową rehabilitacją. Łąkotka przyśrodkowa tylko w niewielkim stopniu jest naruszona. Z reguły takie uszkodzenia powinny wygoić się bez następstw w zakresie ruchu w stawie kolanowym. Oczywiście co do dalszego postępowania musi zadecydować ortopeda po bezpośrednim badaniu.