Kolejny stosunek płciowy po utracie dziewictwa

Witam, tydzień temu "straciłam dziewictwo" - nie odczuwałam wielkiego bólu, ale trochę krwawiłam, a później przez 2 dni czas od czasu pojawiały się ślady krwi. Chciałabym dowiedzieć się kiedy będziemy mogli ponownie współżyć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie ma jednoznacznych wskazań do abstynencji seksuanej po utracie zbliżenia. Krwawienie i ból są najczęstszymi objawami defloracji. O ile bóle powinny ustąpić samoistnie po kilku minutach, tak plamenie może utrzymywać się przez kilka dni. Odczekanie kilku dni z następną penetracją było słusznym postępowaniem. Dała Pani czas organizmowi na zagojenie rany minimalizując ryzyko infekcji.
Obecnie, jeżeli nie odczuwa Pani dolegliwości ze strony układu płciowego nie widzę przeciwwskazań do podjęcia współżycia.
Pozdrawiam.