Utrata przyjemności seksualnej po porodzie

Witam , mam 31 lat i mam problem taki że moja małżonka po urodzenia syna (3,5 roku temu) , straciła pociąg seksualny chyba całkiem , jest 2 lata młodsza odemnie , zanim wzięliśmy ślub sex był jedną z najważniejszych sfer naszego życia małżeńskiego , w chwili obecnej od urodzenia syna nie uprawialiśmy sexu więcej jak 8-10 razy.. jestem już sfrustrowany , mam dosyć jej i jej wymówek bo u mnie popęd jest wcale nie mały a zaspokajam go samotnie bo ona zrobiła się zimna - czy to czas na rozwód? piotr

Dzień dobry.

Zdarza się, że dla niektórych kobiet seks jest wyłączną drogą do zapłodnienia i macierzyństwa - co jest właściwie dosyć logiczne i można by rzec - naturalne. Takie kobiety przed zapłodnieniem bywają wręcz demonami seksu, czym oczywiście zachwycają swoich partnerów. Ich zachwyt trwa jednak do momentu zajścia partnerek w ciążę i urodzenia dziecka - wtedy popęd i apetyt na seks u kobiety "się wyłącza". W przypadku ponownej chęci zostania matką, ponownie nabiera ona ochoty na seks, która znowu trwa do momentu zajścia w ciążę, itd., itp. Być może Pana żona również należy do tej grupy kobiet. Bardzo możliwe jest również, że ciąża, poród, macierzyństwo i związane z nimi obciążenia stały się dla małżonki na tyle traumatyczne, że unika seksu w obawie przed ponownym zajściem w ciążę. Możliwe również, że w chwili obecnej synek zaspokaja wszelkie potrzeby miłości i bliskości żony, wobec czego Pan stał się swoistym "intruzem".
Można by mnożyć prawdopodobne przyczyny opisanego przez Pana stanu rzeczy, prościej jednak szczerze z żoną porozmawiać, powiedzieć jej, że ta sytuacja jest dla Pana frustrująca, jak również to, że zaczyna Pan być zdesperowany - myśląc nawet o rozwodzie. Może się okazać, że ta rozmowa nie będzie łatwa, dlatego warto spróbować namówić małżonkę na wspólną wizytę u psychologa, bądź seksuologa.

Pozdrawiam.