Utrata wagi, ciągłe mdłości, ospałość

Mam 23 lata i 170 cm wzrostu przy wadzę 45 kg. W ciągu ostatnich kilku dni schudłam z 49kg do 45kg. Nigdy nie przekroczyłam wagi 50 kg. Jak już przytyję kilka kilo to w ciągu 2 tygodni wracam do poprzedniej wagi Od dłuższego czasu mam ciągłe mdłości jestem ospała i w ogóle nie mam apetytu, wręcz zmuszam się do jedzenia. Oraz zauważyłam, że od jakiegoś czasu mam bardzo dużą skłonność do siniaków. Robiłam badania ogólne moczu i krwi i wyszły dobrze, nie mam anemii. Miałam już również trzy krotnie badany poziom hormonów tarczycy i jest dobry. Od 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne n*** ale lekarz powiedział, że to raczej nie możliwe (na 100% nie jestem również w ciąży). Dodatkowo dodam, że choruję na nadciśnienie tętnicze nerko-pochodne (moje leki- i***). Mam nadzieję, że wyczerpująco opisałam swój przypadek. Chciała bym się dowiedzieć co może być przyczyną moich dolegliwości i utraty wagi.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Objawy jakie Pani opisała są zdecydowanie niecharakterystyczne. Nie można zatem, tylko na ich podstawie, postawić żadnej diagnozy. Tym bardziej nie jest to możliwe w ramach porady internetowej, gdyż oprócz wywiadu bardzo istotną rolę pełni badanie fizykalne oraz możliwość wykonania badań dodatkowych.

By ocenić czy przyczyną takich objawów może być ciąża, konieczne jest wykonanie testu ciążowego lub wizyta u specjalisty ginekologa. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie daje bowiem 100% gwarancji.

Wśród innych przyczyn Pani objawów można byłoby wymienić choroby o podłożu endokrynologicznym, kardiologicznym (dekompensacja Pani nadciśnienia) czy gastrologicznym.
Wydaje nam się, że rozsądne byłoby gdyby obserwowała Pani swoje objawy i na bieżąco zgłaszała je swojemu lekarzowi rodzinnemu, który w razie potrzeby skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.