Utrata wagi i zawroty głowy

Witam! W ciągu ostatnich 3 miesięcy schudłem 9 kg. Związane to było ze zmianą mojego trybu życia i jedzeniem mniejszej ilości pokarmów. Jakiś czas temu miałem szum w lewym uchu (słyszałem przepływającą krew). Po 2-3 dniach wszystko wróciło do normy, choć czasem pojawia się jeszcze uczucie pełnego ucha. Poza tym na początku grudnia miałem zawroty głowy po energicznym odwróceniu głowy w lewo (albo całego ciała) i związane z tym zaburzenia równowagi. Po paru dniach stan się unormował. Pod koniec grudnia znów wróciły zawroty z takimi samymi objawami (zawroty po odwróceniu głowy i lekkie zaburzenia równowagi). Po wypiciu alkoholu na sylwestrze wszystko się unormowało. Taki stan trwał około tygodnia. Miałem też nudności z tym związane. Zauważyłem, że od dwóch dni mój wzrok dłużej przyzwyczaja się do ciemności. Wczoraj lekko drętwiała mi prawa dłoń (palec mały i serdeczny). Dziś mam zimne palce u nóg i stóp. Lekko drży mi prawa ręka, ale nie mam żadnych objawów osłabienia mięśni. Czy to mogą być objawy SM? Dodam, że mam 22 lata.

Witam serdecznie!
Przyczyną opisywanych przez Pana objawów są najczęściej choroby neurologiczne lub laryngologiczne. Często objawy takie mogą być również związane ze zmianami w obrębie kręgosłupa szyjnego - zarówno w obrębie tkanek kostnych czy miękkich. Również drętwienia palców w opisanej lokalizacji mogą wskazywać na tę przyczynę objawów. Niestety aby postawić rozpoznanie konieczne jest zbadanie pacjenta, z tego powodu konieczna jest wizyta u lekarza. W tym wypadku bez wykonania badań dodatkowych nie ma możliwości aby ustalić przyczynę, niektóre objawy mogą wskazywać na SM podobnie jak na szereg innych jednostek chorobowych. Konieczna jest diagnostyka.
W pierwszej kolejności proszę odwiedzić lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych oraz zdecyduje czy jest wskazana wizyta u specjalisty - lekarz rodzinny wystawia skierowanie do laryngologa czy neurologa.
Pozdrawiam