Utrata wagi, stres: Czy to może być powód spóźniającego się okresu?

Mam obawy czy mogę być w ciąży. Do stosunku doszło w 21 dniu cyklu. Użyliśmy prezerwatywy. Okres spóźnia się o 3 tygodnie, wykonałam test ciążowy wynik negatywny. Ostatni miesiąc był dla mnie stresujący, do tego straciłam w krótkim czasie ok 7 kg. Czy to możliwe aby okres spóźniał się z powodu stresu i utraty wagi w krótkim czasie? Czy jestem w ciąży? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Pamiętaj, że na brak miesiączki lub jej przesunięcie ma wpływ wiele innych czynników, jak np. stres czy zaburzenia hormonalne.

Poczekaj jeszcze kilka dni, jeśli meisiączka się nie pojawi, zrób kolejny test, a najlepsziej skonsultuj się z lekarzem.

/pytania/czy-jestem-w-ciazy-24

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl