Utrudnione poruszanie palcami i opuchlizna po złamaniu kości śródręcza

Złamane IV i V kości śródręcza, cztery tyg. w gipsie, 10 dni temu gips zdjęto, ale cała dłoń i palce jest opuchnięta i nie mogę poruszać palcami. Jak długo może utrzymywać się taka opuchlizna? Czy są jakieś sposoby aby szybko zmniejszyć opuchliznę, bo altacet nie pomaga.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opuchlizna może świadczyć o zaburzonym odpływie limfy z kończynie lub zaburzonym krążeniu w obrębie kończyny. Pomocne mogą okazać się okłady z borasolu.