Utrzymanie ciąży przy HPV

Witam. Po kontrolnych badaniach u ginekologa okazało się, że mam hpv. Mieli pobrać mi wycinki, ale musiałam najpierw być po okresie. Kiedy ojres nie przychodził zrobiłam test ciążowy,wyszły 2 kreski. Ginekolog nie widział pęcherzyka, więc wysłał mnie na hcg. Wyszło 261. Następnego dnia dostałam okres. Po dwóch dniach hcg wzrosło do 309, pęcherzyka nadal brak. Lekarze w szpitalu każą czekać i nie mówią nic. Czy uda mi się utrzymać ciążę, czy nie mam co na to liczyć?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciąża przy infekcji HPV nie jest skazana na niepowodzenie.W większości przypadków wirus brodawczaka ludzkiego nie ma wpływu na rozwijający się płód. Obecność wirusa nie zmienia również sposobu, w jaki ciężarna jest traktowana przez personel medyczny, ale bardzo ważne jest, by lekarz prowadzący ciążę wiedział o tym, że kobieta ma wirusa HPV.