Uwidocznione zmiany w płacie tarczycy

Tarcz.znaczn.pow.w cal.przebu.guzo.licznymi i duze zmiany o niejednorod.echegenicz.hypr/hypoecho.z drob.przestrz.plynowymi.plat pr.ok.57x38x35mm,V ok 39,5ml,plat lewy schodzi zamostkowo,dolny biegun slabo widoczny,dlug.lewego plata >100mm,przekroj 55x45mm,V>120ml.Najwieksze uwidoczn. zmiany w placie prawym w czesci srodk.34x23x22 mm,w placie lewym w biegunie dolnym ok 71x54x47 mm.Patologii wezlowej nie stwierdzono.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tarczyca jest bardzo powiększona o nieprawidłowej strukturze i schodzi za mostek, co może zagrażać zdrowiu i życiu - ucisk na przełyk i tchawicę - stopniowo narastające problemy z przełykaniem pokarmów - początkowo stałych, później także płynnych oraz oddychania z powodu ucisku tchawicy - drogi tlenu do płuc. Wynik należy skonsultować w poradni chirurgicznej, chirurgii, gdzie wykonywane są zabiegi usunięcia tarczycy. Istnieją wskazania do usunięcia gruczołu tarczowego. Z leczeniem nie należy zwlekać.