Uzależnienie od alkoholu a narkoza

Witam mam mieć operację w szyjnym odcinku kręgosłupa jestem przerażona ponieważ nie wiem czy anestezjolog zechce mnie uśpić gdy powiem że jestem alkoholiczką piję regularnie ok 250 ml alkoholu 40% od 2-3 lat,nikotynizm na razie nie potrafię rzucic papierosów palę od ok 35 lat i nie udaje mi się rzucić czy anestezjolog może mnie nie uśpić czy zataić alkoholizm?mam depresję i myśli samobójcze że jestem do niczego kłopoty ze znalezieniem pracy strach przed ludzmi zdrowymi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z pewnością nie powinna Pani zatajać faktu nadużywania alkoholu. Anestezjolog przeprowadzi kwalifikację do znieczulenia na podstawie stanu ogólnego oraz wyników badan dodatkowych.