Uzależnienie od alkoholu i marihuany

Jak dokonać zmian? Nazywam się Magda i mam 21 lat. Mimo bardzo młodego wieku, jestem uzależniona od alkoholu i marihuany. Od 16 roku życia nie przypominam sobie trzech dni z rzędu w zupełnej trzeźwości. Od kiedy tylko pamiętam miałam zaburzenia psychiczne a przez mój tryb życia tylko pogarszam ten stan. Nie potrafię zerwać z nałogami, oszukuję najbliższe mi osoby, ale pragnę się zmienić. Czy jest możliwość wyjścia z tego bez wizyty u psychiatry? Nie mogę już tam pójść...

Witam. W kwestii wyjścia z uzależnienia, myślę że najlepiej żeby Pani poszukała w swojej okolicy specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień, który ma odpowiedni program terapeutyczny. Udział w terapii może okazać się bardzo ważny w wychodzeniu z nałogów i na pewno może ten proces ułatwić i przyśpieszyć. Często taka terapia ma charakter grupowy, co zapewnia większe wsparcie i mobilizację.
Zwykle pomoc psychiatry w leczeniu uzależnień nie jest niezbędna, chyba że chodzi o leczenie innych, współwystępujących zaburzeń.
Niewiele Pani pisze o problemach, które powodują, że korzystała Pani z pomocy psychiatry i o powodach rezygnacji z tego leczenia. Może relację z dotychczasowym lekarzem da się naprawić? A może warto poszukać innego specjalisty? Pozdrawiam, MB

najlepiej poszukac dobrego osrodka zamknietego, aby zrobic detox, poznac pare waznych mech. (niezbedna psychoedukacja przy wychodzeniu z uzaleznien) i zaczac gruntowna psychoterapie.im wczesniej, tym lepiej...Pani Magdo, decyzja+wsparcie odpowiednich specjalistow najlepiej na poczatku w osrodku zamknietym i sporo pracy...aby nauczyc sie radzic sobie z emocjami inaczej i satysfakcjonujaco zaspokajac wlasne potrzeby..pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza