Uzależnienie od gier u 16-latka

syn ma lat 16 gra w gre lol mam ograniczony czs gry na komputerze ale sa dni ze jest bardzo agresywny przeklina i oczywiscie wine tylko mi przepisuje gra od poniedzialku do czwartku po 1 godzinie w piatek 3-4 godzin a sobota iniedziela to od 2-4 godzn staram sie dac mu duzo zadan jak sport,spedzenie czsu z rodzina obowiazki domowe oraz nauka tlumaczy sie ze wszyscy graaja w ta gre w tej nowej klasie i napewno nie bedzie tym jedynym czy musze byc ostrozna co do syna dla niego jestem zla mama
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Bardzo dobrze, że wyznacza Pani synowi określony czas na grę komputerową. Domyślam się, że syn nie jest zadowolony z tego powodu i na pewno demonstruje swoją złość albo wykrzykuje, że jest Pani złą matką. Jeżeli jednak syn traci kontrolę nad czasem, jaki spędza na grach na komputerze, to warto po prostu ograniczyć mu możliwość grania poprzez wyznaczanie ram czasowych. Nie wiem, czy powinna się Pani zacząć martwić o syna, czy nie jest przypadkiem uzależniony od komputera/gier komputerowych. Takiej diagnozy zaocznie, drogą wirtualną postawić się nie da. Może jednak Pani szukać dla siebie i syna wsparcia u psychologa szkolnego albo w najbliższej poradni pedagogiczno-psychologicznej. Zachęcam również Panią do przeczytania artykułów: Uzależnienie od komputera, Czy jesteś uzależniony od komputera?, Skutki uzależnienia od komputera.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,
ograniczenie czasu gry na komputerze wydaje się sensownym posunięciem, przede wszystkim skupiłabym jednak uwagę na negatywnych konsekwencjach takiego sposobu spędzania czasu, jakie zauważa Pani u syna. Mam tu na myśli jego zachowanie względem Pani, czas poświęcany na naukę itp. W tych obszarach formułowałabym oczekiwania wobec syna- bo cóż z tego, że ograniczy czas gry, jeśli dalej będzie Panią źle traktował.
To, że stawia Pani granice synowi, jest potrzebne i słuszne, choć on, zwłaszcza w tym okresie rozwojowym, zapewne nie będzie w stanie tego docenić.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna