Uzależnienie od hazardu i brak chęci do leczenia

syn uzależniony od hazardu,nie chce pomocy,mowi da radę,zaciąga kredyty co robić jest nerwowy,nie można z nim rozmawiać,oddał wiele rzeczy pod zastaw,banki zaczynają interwniować nie spłacone kredyty,odsetki rosną co mamy zrobić,aby się zdecydowal na terapię,bądz psychiatra może pomoc,prosze o radę i pomoc.dziękuję,wrocław

Okolicznością przyśpieszającą podjęcie decyzji o leczeniu jest zwinięcie parasola ochronnego nad hazardzistą, zaprzestanie krycia jego choroby, płacenia jego długów itp. Ważna jest tu jasna i czytelna informacja, że jest to choroba i że jeżeli syn nie podejmie leczenia to zrobimy to i tamto.. Najważniejsze w tym przypadku jest zachowanie konsekwencji a także posługiwanie się prawdziwymi argumentami.
Bardzo często bliscy uzależnionego nie są w stanie samodzielnie mu pomóc. Dopiero udział w spotkaniach dla rodzin, które są organizowane np. przy ośrodkach leczących hazardzistów na tyle wzmacniają umiejętność stawiania granic oraz zachowania się w konkretnych sytuacjach że przynosi to efekt w postaci podjęcia leczenia
Proszę koniecznie zapoznać się z informacjami umieszczonymi na następujących stronach WWW:
www.hazardziści.org
www.uzaleznienia.com.pl
W Gdańsku mitingi dla rodzin hazardzistów odbywają się w;
Poniedziałki godz. 18,00 w sali nr 3 Domu Katechetycznego przy Kolegiacie Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. ks.Zator-Przytockiego (dawna Czarna), Gdańsk-Wrzeszcz
Konkretne wskazówki może Pan zdobyć również w : SOS dla hazardzistów
i ich rodzin Codziennie można do nich napisać na adres: asia@hazardzisci.org

pozdrawiam