Uzależnienie od leku Nasen a ciąża

Wiam ! Jestem bardzo uzależniona od leku NASEN (40-60 mg ) biore od dwoch lat !!!!!!!!!! Dzisiaj sie dowiedziałam ze jestem w ciązy , co mam zrobic - odstawic nagle czy stopniowo !!!!

Witam serdecznie. Preparatu nie należy stosować w ciąży (szczególnie w I trymestrze) oraz w okresie karmienia piersią. Trzeba go odstawić. Nagłe od­sta­wie­nie leku może powodować jednak wy­stą­pie­nie ob­ja­wów od­sta­wien­nych, ta­kich jak ból głowy lub mię­śni, silny lęk i na­pi­cie psy­chicz­ne, nie­po­kój, dez­orien­ta­cja i draż­li­wość.