Uzależnienie od narkotyków: jak z tego wyjść?

Mam 18 lat i jestem uzależniona od jarania i fety. Wzięłam pierwszy raz w wieku 14 lat i tak się zaczęło - coraz częściej, coraz częściej. Teraz to już nie wyobrażam sobie w ogóle życia bez tego. Trzeba mi coraz więcej i coraz częściej. Jak mnie dopada głód, to nie wiem co ze sobą zrobić. Nie mogę sobie znaleźć miejsca, wszystko mnie drażni, nawet trzęsą mi się dłonie. Nie mogę normalnie wstać i iść rano do szkoły, jeżeli wcześniej się nie zaćpam. Po prostu już nie umiem bez tego funkcjonować. Chciałabym to rzucić i zacząć żyć normalnie, ale ile razy próbuję, to tyle razy się nie udaje. Jestem za słaba, żeby to przerwać. Już nie wiem, co robić...??

Witaj!

Twoje objawy są typowe dla uzależnienia i samemu jest bardzo cieżko z nimi walczyć. Powinnaś porozmawiać z kimś w swoim otoczeniu do kogo masz zaufanie (mama, tata, brat, siostra, przyjaciółka), kto będzie Cię wspierać. Niezbędna będzie jednak wizyta u specjalisty, psychiatry, psychologa, który wskaże najlepszą dla Ciebie metodę wyjścia z nałogu.

Wyjście z uzależnienia zwykle jest trudne i wyjątkowo rzadko ludzie sami sobie z tym radzą i mówią dość. Są to jednak ludzie silni, bardzo zdecydowani, którzy często przechodzą przełomowy okres swojego życia.

Pozdrawiam.