Uzależnienie od partnera a rozstanie

Byłam z chlopakiem 6lat czesto byly klotnie i zrywanie,na kilka dni i w tym czasie mielismy kontakt.Jestem uzalezniona od niego i telefonu,wiedzialam wszystko co robi,kiedy,gdzie z kim.Zawsze mowil ze kocha tylko mnie i zadnej innej dziewczyny nie chce miec,nie bedzie mial.nie jestesmy od 2dni razem nie pisze do niego chce zeby on zaczal sie starac. Boje sie ze juz nie napisze do mnie, ze dobrze jest mu beze mnie.kocham go bardzo, jestem uzalezniona, sprawdzam co chwile telefon. co mam robic ?

Pierwsze dni po rozstaniu są bardzo trudne, objawy często w przebiegu przypominają zespół abstynencki natomiast nie oznaczają uzależnienia. Co ma Pani zrobić, tego nie wiem......Konkretną poradę/wskazówki uzyska Pani jedynie po długiej rozmowie/ach z psychologiem

Podobne uzależnienie od partnera może świadczyć o braku poczucia własnej wartości i tożsamości. Związki budowane na zależności często są toksyczne i prędzej czy później doprowadzane do rozpadu nadmiernym "zawieszeniem" i jednoczesna zaborczością jednego partnera wobec drugiego. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli Pani na zmianę i doświadczanie partnerstwa i satysfakcji w relacjach.