Uzależnienie od partnera stosującego przemoc i poniżenie

Czy jest taka choroba która cechuje się silnym przywiązaniem i uzależnieniem od partnera, który bije i poniża? Chodzi mi o sytuacje kiedy męzczyzna nie szanuje swojej kobiety, traktuje ja jak swoja wlasnosc, ciągle ją wyzywa i bije a ona mysli, że bez niego nie istnieje i ma obnizone poczucie wlasnej wartosci?

Choroba lub zaburzenie należy ustalić tylko i wyłącznie na podstawie pełnego wywiadu klinicznego. Ofiara to nie osoba chora.... Natomiast warto zainteresować i zgłosić fakt służbom społecznym lub Policji.

Można to nazwać syndromem ofiary, można nazwać dysfunkcyjnym wchodzeniem w relacje, uzależnieniem, toksyczną miłością - nazwa ma drugorzędne znaczenie. Ważniejsze, co do tego doprowadza. Słusznie Pani zauważa, że niskie poczucie własnej wartości. Warto pracować nad nim w trakcie terapii. Im dłużej ktoś tkwi w takiej relacji, tym większe i trwalsze szkody emocjonalne, nie wspominając o realnym zagrożeniu zdrowia i życia...

http://www.krakowpsycholog.com.pl/