Uzależnienie od seksu i masturbacji

witam mam taki problem z nad ktorym się zastanawiam juz od dłuższego czasu .. otóż bardzo jestem uzależniony od seksu. gdy spotykam sie z ludzmi zarówno mężczyznami jak i kobietami mam ochote sie z nimi przespac. prawie codziennie sie masturbuje po 3 razy na dobe sprawia mi to przyjemnoś ale tez martwi . czy coś ze mną nie tak? czy to normalne? mam 20 lat i nie wiem czy to na skutek duzej ilości hormonow w tym wieku.. prosze o diagnoze tego przypadku bede wdzięczny

Prawidłową diagnozę może postawić tylko seksuolog, po dokładnym zebraniu wywiadu, badaniach poziomu hormonów płciowych oraz badaniu seksuologicznym. Często jest potrzebna konsultacja psychiatryczna (wykluczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych) i psychologiczna (np. badanie i ocena cech osobowości). W okresie adolescencyjnej hiperseksualności 3x to nic nadzwyczajnego. Gorzej z tym "poczuciem winy" i niepokojem. Pozdrawiam, Jarosław Lenartowicz