Uzależnienie ojca od hazardu

Pytanie do psychologow. Moj tata stracil wszystko przez hazard. Byl moim najwiekszym przyjacielem, wiec i ja duzo stracilem przez jego nałóg. Stracil swietna prace, teraz musi harowac za marne pieniadze w szkocji. Jak moge mu pomoc, kiedy nie widuje go, co moge zrobic.

Warto skorzystać z pomocy w ośrodku terapii uzależnień. Nie tylko tata mógłby uzyskać tam pomoc, ale także Państwo, gdyż podobne ośrodki oferują wsparcie i terapie także dla rodzin osób uzależnionych. Zmiana schematów, zachowań, nauka asertywności, praca nad poczuciem pewności siebie, odpowiedzialności, a także odbudowa osobowości i relacji rodzinnych byłaby procesem zdrowienia i pomogłaby utrzymać abstynencje od nałogu.