Uzależnienie syna od Internetu

Witam. Moj syn 22 lata, jest zapewne uzalezniony od internetu. Przez swoje zachowanie stracil juz niejedna prace, brak kolegow. Klopotem jest to, ze mieszkamy poza granicami Polski. Wiec normalnym jest, ze niechec do szkockich lekarzy-specjalistow, tlumaczy niedostateczna znajomoscia jezyka. Wiem, ze mowi po angielsku dostatecznie dobrze. Jego zycie polega tylko na siedzeniu przed ekranem komputera. Martwie sie takze o zone, ktora to bardzo przezywa. Jak moge wplynac na syna, co moge zrobic>
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeśli Pana syn sam nie zrozumie i nie uświadomi sobie, że ma problem, nie zmusi go Pan do podjęcia odpowiedniej terapii. Niech Pan próbuje z nim rozmawiać - jednak proszę unikać przy tym oskarżeń i uogólnień. Po prostu niech Pan mu przedstawi fakty - jak wygląda jego codzienne życie, co stracił w wyniku nadużywania komputera bez wartościowania.
Proszę się również zastanowić, czy za jego zachowaniem nie kryją się jakieś głębsze problemy - na przykład z akceptacją przez rówieśników, z akulturacją.
Jeśli Pana syn nie chce skorzystać z pomocy specjalisty tłumacząc się nieznajomością języka, to może warto poszukać polskiego specjalisty?
Pozdrawiam

witam
syn mógłby skorzystać z konsultacji psychoterapeutycznej przez skype. Kilka konsultacji mogłoby pomóc ocenić sytuację co jest potrzebne synowi do zmiany. Dzięki konsultacjom możnaby ocenić jakich specjalistów syn ewentualnie jeszcze potrzebuje.
Informacji kto i gdzie konsultuje przez skype mogę udzielić na priva
pozdrawiam
a.s

Uzależnienie od Internetu leczy się tak jak każde inne uzależnienie. Syn powinien udać się do ośrodka uzależnień. Z tego co zrozumiałam to syn nie widzi swojego kłopotu co jest typowe dla uzależnień. Proszę z nim szczerze porozmawiać pokazując mu co może stracić jeśli nie zmieni swojego postępowania.