W jaki sposób mogę bezpiecznie odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe przez 12 dni, jest to moje pierwsze opakowanie. Lekarz przepisał mi ze względu na bolesne miesiączki, na antykoncepcji mi nie zależy. Jednak chce z nich zrezygnować. Czy mam je wziąć do końca opakowania, czy już mogę teraz przestać? Cykle mam długie, powtarzające się co 34 dni. Czy zaburzy to bardzo mój cykl? Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie odczuwasz niepokojących działań niepożądanych, warto dokończyć obecny blister. Przerwanie przyjmowania tabletek w połowie opakowania może skutkować zaburzeniami hormonalnymi i w konsekwencji zaburzeniami miesiączkowania.

Pozdrawiam