W jaki sposób nabywa się paciorkowca?

witam,,, w jaki sposob nabywa sie tego paciorkowca? przy pierwszej ciąży go nie mialam a teraz go mam,,,, bardzo prosze o odpowiedz

Witam! Streptococcus agalactiae kolonizuje przewód pokarmowy oraz układ moczowo-płciowy osób dorosłych. Ze względu na bliskie sąsiedztwo cewki moczowej i pochwy, bakteria obecna jest często w drogach rodnych kobiet. Proszę się nie martwić. Najważniejsze w tym przypadku jest że infekcja została rozpoznana, a co za tym idzie możliwe jest wdrożenie odpowiedniego, celowanego leczenia.