W jaki sposób pozbyć się bakterii?

Witam! Mam 29 lat i jestem mężczyzną. Około 5 lat temu miałem zapalenie gruczołu krokowego. Jak wiadomo leczenie trwało kilka miesięcy ale się udało do teraz. Sylwestra spędziłem w łóżku, bo miałem gorączkę, dreszcze. Zaczęło się od mętnego moczu z małą ilością krwi/ Dostałem C*** na 10 dni 2x dziennie, potem były zrobione badania na posiew moczu. Obecność bakterii e.coli 1 000 000 koloni bakteryjnych. Od razu dostałem K***** na 10 dni 2x dziennie i po skończeniu ponowne badanie, tym razem wynik od 10 000 - 25 000 koloni bakteryjnych. Od razu dostałem N***** 10 dni 2x dziennie i kolejne badanie po skończeniu. Wynik 10 000 koloni bakteryjnych no i dostałem po tym N**** na 30 dni 1x dziennie. Po 10 dniach brania leku kolejny posiew no i wyszło 10 000 - 25 000 koloni bakteryjnych, cały czas z bakterią e.coli. Mój urolog powiedział, że po skończeniu antybiotyku będzie kolejny posiew, jak będzie źle, to będzie antybiotyk w zastrzykach. Cały czas pobolewa mnie brzuch, to z prawej strony, to z lewej, jakby ktoś igły wbijał. Moje pytanie jest, czy to jest normalne, że podaje się zastrzyki? Czy może są jakieś antybiotyki czy coś innego, bo już sam nie wiem co robić? Czy zmieniać lekarza czy trzymać się jednego? W jaki sposób można pozbyć się tej bakterii i co mi grozi? Pozdrawiam    

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Leczenie zakażeń układu moczowego powinno opierać się na dokładnej identyfikacji drobnoustroju oraz określenia jego wrażliwości na antybiotyki.
W tym celu należy wykonać antybiogram. Mając do dyspozycji już określony patogen należy wybrać odpowiedni lek, na który drobnoustrój będzie wrażliwy, jednocześnie należy uwzględnić penetrację leku do zajętego układu oraz biodostępność leku.

W opisanej sytuacji optymalne leczenie powinno być celowane (na podstawie antybiogramu) oraz pozajelitowe, aby zwiększyć skuteczność leczenia.
Proponuję skonsultować problem z nefrologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty