W jaki sposób schudnąć 15 kg?

Mam 13 lat ważę 76kg przy wzroście 170. Co mam zrobić, żeby schudnąć przynajmniej 15kg? Jaką dietę stosować żeby osiągnąć efekty? Potrzebuję dobrej rady. Z góry dziękuję
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę. Powinnaś zacząć stosować się do zdrowych zasad żywienia i być aktywną fizycznie. Pamiętaj, żeby nie stosować żadnych restrykcyjnych diet ograniczających, których pełno w gazetach i innych środkach przekazu publicznego. W Twoim wieku musisz dostarczać odpowiednią podaż energii i składników odżywczych, a zrealizujesz to tylko poprzez racjonalną dietę. Dlatego powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, o których poczytasz w artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Dodatkowo powinnaś wiedzieć, że bez codziennej aktywności fizycznej nie osiągniesz szczupłej sylwetki i zdrowia. Sport wpływa również na samopoczucie i chociażby, dlatego warto jest go uprawiać. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30-40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny. Polecam długie spacery, basen czy jazdę na rowerze. Zajrzyj też na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia do wykonywania w domu.

Pozdrawiam.