W jaki sposób schudnąć 6 kg?

Ważę 60 kg przy wzroście 165 cm , 17lat i chciałabym do maja ważyć 54 czy jest to możliwe? Stosowałam różne diety kopenhaską, przy której schudłam 3 kg oraz po poradę poszłam też do dietetyka, ale schudłam jedynie 2 kg. Od kilku dni jadam regularnie, ale boję się, że to nic nie pomoże. Ćwiczę raz w tygodniu na siłowni po 90 min i 2 razy w tygodniu mam zajęcia taneczne. Desperacko proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22.
Na siatce centylowej, odpowiada to wartości między 50, a 75 centylem (bliżej 75).

Masz prawidłową masę ciała.
Nie powinnaś się odchudzać.

O niebezpieczeństwach, jakie mogą zagrażać osobom stosującym głodówki i diety o znacznych restrykcjach kalorycznych, przeczytasz na:
 http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Nie polecam omijania śniadań oraz kolacji.
Zamiast słodyczy - postaw na zdrowe przekąski.
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.
Uregulowanie pór posiłków naprawdę może przyśpieszyć metabolizm, chroniąc przed przybieraniem na wadze.
Organizm nie musi wtedy magazynować zasobów energii na "gorsze czasy".

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:
- masz prawidłową masę ciała
- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

Warto codziennie poświęcić co najmniej 30 minut na aktywność fizyczną.

Pozdrawiam