W jaki sposób skutecznie się odchudzić?

Mam 14 lat i przy wzroście 165 cm ważę 71 kg. Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie mam pojęcia jak. Na początek chciałabym schudnąć około 4 kg, potem to się zobaczy, bo to 7 na początku mojej wagi strasznie wygląda. Wystarczyłoby mi, żebym ważyła 62 kg gdzieś tak. Więc tak skromnie proszę o jakąś dietę zdrową, żebym ważyła chociaż te 62 kg do listopada :)
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Ze względu na Twoją nadmierną masę ciała, prosiłabym o udanie się na wizytę lekarską.
Trzeba ustalić przyczyny problemu.
Proszę porozmawiaj z rodzicami, powinni zareagować.
Jesteś teraz w wieku, w którym nadal rośniesz.
W związku z tym zmianie ulegnie proporcja masy ciała i wzrostu (możliwe, iż wyrośniesz z "dodatkowych kilogramów").
Niemniej jeśli konsultacja lekarska nie wykaże, aby przyczyną tycia było podłoże chorobowe - powinnaś wraz z rodzicami udać się do dietetyka (po żadnym pozorem nie odchudzaj się na własną rękę).
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zapoznaj się także z artykułem:
http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski
Wyklucz ze swojej diety:
słodkie ciasteczka, chipsy, łakocie, słodzone napoje, fast-foody.

Jeśli jednocześnie zwiększysz aktywność fizyczną  (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań) i będziesz jadała regularnie - unikniesz tycia.
Regularnie oznacza, iż dzienną ilość posiłków podzielisz na 5, a każdy z nich będziesz zjadała co ok. 3 godziny.

Pozdrawiam