W jaki sposób skutecznie wyleczyć się z drożdżaków i łysienia plackowatego?

Mam drożdżaki i objawia się to tym, że schodzi mi skóra na rękach i stopach. Mam też problemy z paznokciami, płytka jet nierówna i zdeformowana. Już 3 razy miałam na głowie łyse placki, dermatolog stwierdził, że to od drożdżaków, teraz po ciąży wszystko się nasiliło i mam dwa łyse placki, skóra na dłoniach i stopach a także paznokcie też wyglądają coraz gorzej. Przez 7 lat leczyłam się u dermatologa, lecz bez większych efektów. Jestem załamana, nie wiem co mam robić i co dalej przyjmować. Drugi mój problem to włókniaki, które mam na całym ciele. Podczas każdej ciąży (3) pojawiają się różnej wielkości włókniaki, mój lekarz rodzinny nie widzi jakby problemu a ja się wstydzę rozebrać. Słyszałam, że to jest jakaś choroba związana z odpornością i to dlatego mój organizm nie radzi sobie z drożdżakami i włókniakami. Tylko gdzie mam się udać, żeby to sprawdzić? Jestem załamana i zdesperowana, nie mogę chodzić z dziećmi na basen, a na myśl o lecie robi mi się słabo, bo nie mogę chodzić w sandałach bo się wstydzę swoich stóp i swojego ciała. Proszę o pomoc! Załamana

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisuje Pani swoje problemy zdrowotne nie precyzując metod dotychczasowego leczenia, co może spowodować, że moja odpowiedź pokryje się z Pani przeszłością terapeutyczną.

Drożdżyca jest stanem trudnym do wyleczenia. Jeżeli ma Pani infekcję grzybiczą od kilku lat to niezbędne jest włączenie leczenia bardziej zaawansowanego. Tak jak wspomniałam wcześniej, nie podaje Pani metod dotychczasowego leczenia. W przypadku grzybic niezbędne jest wykonanie posiewu ze zmienionych okolic, który umożliwi włączenie leczenia celowanego. Leczenie to trwa co najmniej 2-3 miesiące i polega na regularnym przyjmowaniu leków doustnych oraz smarowaniu miejsc chorobowo zmienionych (leczenie miejscowe). W przypadków zmian skórnych okolicy owłosionej skóry głowy zalecane jest przystrzyżenie włosów.

Włókniaki są z kolei rodzajem nowotworu łagodnego skóry. Mają postać twardą lub miękką, co niesie za sobą różne wrażenia estetyczne. Niezależnie od tego włókniaki same w sobie nie są wskazaniem do ich usunięcia. W przypadku dyskomfortu psychicznego pacjenta istnieje możliwość usunięcia zmian, albo przy udziale lasera, albo podczas klasycznego zabiegu.

Występowanie obu dolegliwości są m.in. związane z upośledzeniem odporności. Nic więc dziwnego, że najwięcej nowych zmian obserwuje Pani w czasie ciąży. Leczenie tego typu objawów jest domeną lekarzy dermatologów. Z tego też względu zachęcam Panią do wizyty u specjalisty, który obejrzy zmiany i rozpocznie postępowanie doagnostyczno-lecznicze. Jeżeli dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutków, proszę pamiętać, że ma Pani możliwość udania się do innej przychodni. Jeśli mieszka Pani w większym mieście, zawsze może Pani udać się do poradni znajdującej się przy szpitalu dermatologicznym. Doświadczona kadra i wysokiej jakości sprzęt gwarantuje sukces terapeutyczny.

Pozdrawiam