W jaki sposób szybko i zdrowo schudnąć?

Witam. Mam 18 lat, 171 cm wzrostu, ważę 60 kg. Chciałabym schudnąć około sześciu kilogramów w przeciągu pięciu miesięcy. Nie jadam mięsa oraz ryb i mam przeciętną aktywność fizyczną. Jestem gotowa do poświęceń takich jak odrzucenie jasnego chleba, bułek oraz makaronów itd. Nie piję dużo wody, ale przy diecie postaram się pić tyle ile będzie trzeba. Proszę o pomoc i o ile to możliwe, ułożenie dla mnie jadłospisu. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Uważam, że nie powinna Pani tyle chudnąć. W Pani przypadku zadbałabym o zdrową dietę oraz ćwiczenia które pozwolą ujędrnić, wymodelować i wysmuklić ciało. Zbyt niska waga jest niebezpieczna dla zdrowia. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ułożyć konkretny jadłospis. W tym celu musiałabym przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jest to możliwe podczas osobistej konsultacji dietetycznej lub drogą mailową. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu. Z pewnością jednak powinna Pani zadbać o regularność posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam!

Pani masa ciała jest prawidłowa, dlatego odradzam dalszego odchudzania. Zachęcam jednak do przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania i dbania o aktywność fizyczną.

Po przepisy i wskazówki żywieniowe zapraszam na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska