W jaki sposób uzyskać płaski brzuch i zrzucić boczki?

Mam 17 lat i ważę 71 kg przy wzroście 170 cm. Uważam, że mam za grube nogi oraz brzuch. Nogi to raczej rozbudowany mięsień, ponieważ grałam 5 lat w koszykówkę, jednak doszło do urazu kolana. Piszę ponieważ chciałabym uzyskać poradę jak mieć płaski brzuch i pozbyć się boczków. Interesuje mnie dieta oraz ćwiczenie nie obciążające kolana. Z góry dziękuję :)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 24,56 i znajduje się między 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że występuje u Ciebie nadwaga.
Powinnaś zadbać o prawidłowy dobór produktów, aby zrzucić zbędne kilogramy.
Dla osób młodych zaleca się wykluczenie produktów mało wartościowych i kalorycznych - tj. tłuste i smażone potrawy, żywność typu fast-food (pizza, hamburgery, frytki, hot-dogi, zapiekanki, kebab itp.), słone przekąski (chipsy, paluszki, krakersy itp.), słodkie gazowane napoje, słodycze, cukier, ciasta, produkty cukiernicze (tj. słodkie bułki, pączki). Należy także zrezygnować ze słodkich lub kukurydzianych płatków śniadaniowych, a zastąpić je płatkami naturalnymi - owsianymi, jęczmiennymi lub żytnimi. Białe pieczywo zamień na razowe/żytnie lub graham, a słodkie soki owocowe na wodę mineralną.

Dieta powinna opierać się na produktach nisko przetworzonych. Nie zapominaj o odpowiedniej ilości warzyw i owoców (najlepiej świeżych i surowych), ryb morskich (2 razy w tygodniu), nabiału (sery twarogowe, naturalne jogurty, kefiry, maślanki). Postaraj się spożywać chude gatunki mięs - czyli głównie drób, chuda wołowina, cielęcina.

Polecane techniki kulinarne to gotowanie, gotowanie na parze i pieczenie pod przykryciem.
Zapoznaj się z dietą dla nastolatków
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow

Informacje na temat ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.
Głównie polecałabym ćwiczenia na brzuch i talię
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch-i-boczki
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch

Pozdrawiam