W jaki sposób wyleczyć pęcherzyki na dłoniach?

Od czterech lat pojawiają mi się pęcherze na dłoniach przeważnie na placach na wewnętrznej stronie dłoni. Poszliśmy z rodziną do lekarza (mój tata miał krosty na brzuchu) diagnoza - świerzb. Dermatolog przepisał maść i płyn do smarowania. Wszystkim poschodziło,tylko nie mi. Męczę się z tym już długo. Jeździłam do różnych dermatologów, jeden wykluczył świerzb, sugerował alergię. Od jakiegoś czasu pojawiły mi się krosty na pośladkach (czasem mnie swędzą).Gdy wycisnęłam pęcherza na dłoni zaczęło się ich robić więcej. Zaraziłam tym również siostrę, chłopaka. Siostrze zeszło po zastosowaniu maści na świerzb, ja stosowałam wiele rzeczy, ale nie chce nadal zejść. Nie wiem co mam robić.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy które Pani opisuje mogą być wynikiem alergii, ltym bardziej, że eczenie stosowane na świerzb nie pomogło a okres trwania dolegliwości jest na prawdę długi.

Jeżeli do tej pory nie miała Pani wykonywanych testów w kierunku alergii konieczne jest ich przeprowadzenie.
Proszę również zwrócić uwagę czy jest uchwytna przyczyna, która powoduje wystąpienie dolegliwości. Przyczyną może być między innymi stosowany kosmetyk, proszek do prania, płyn do płukania, produkt spożywczy czy stopy metali.

Wskazana jest wizyta u alergologa. Niestety bez badania i postawienia rozpoznania nie da się zalecić leczenia.

Pozdrawiam