W jaki sposób wyleczyć przewlekły świąd sromu?

Witam, od bardzo długiego czasu (już 20 lat) mam świąd sromu, opuchnięte wargi sromowe ciągle są suche a tym samym ściągnięta skóra sprawia, że czuję ciągły dyskomfort. Wizyty u lekarzy ginekologów czy dermatologów nie przyniosły efektu. Czy jest jakiś lek, który mogłabym wypróbować a który mógłby dać efekty? Dodam, że ciągle stosuję kremy nawilżające, ale bez rezultatów. Aby się lepiej poczuć muszę zdrapać wysuszoną skórę i nakremować, ale nie na długo pomaga. Proszę o pomoc, wskazówki, które mogą mi pomóc. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Objawy trwają już bardzo długo, jednak i tak warto nadal poszukiwać przyczyny ich powstawania.

Nie napisała Pani nic na temat badan ogólnych - jeżeli nie były wykonywane pod tym kątem żadne badania na pewno warto oznaczyć przynajmniej morfologię krwi (anemia i niedobór żelaza mogą być przyczyną dolegliwości), TSH (w celu wykluczenia chorób tarczycy), poziomu glukozy (w celu wykluczenia cukrzycy), enzymy wątrobowe (w celu wykluczenie chorób wątroby), kreatyninę (w celu wykluczenia choroby nerek).

Objawy mogą być także spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Szczególnie hormonów płciowych.
Jeżeli przyjmuje Pani leki (nawet te bez recepty) proszę uważnie przejrzeć ulotka . Na przykład szeroko stosowane salicany mogą być przyczyna świądu.

Pozdrawiam