W jaki sposób wyleczyć zajady?

Jak zlikwidować zajady

Lek. Marta Gryszkiewicz

Suplementując witaminę B2. Kąciki ust należy smarować wazeliną lub nawilżać balsamem do ust.

Najczęstsza przyczyna u osób młodych - noszenie aparatu ortodontycznego lub wady zgryzu, u osób starszych źle dopasowane protezy. Do tego dołącza się nadkażenie bakteryjne. Jeślli nie ma wymienionych problemów warto zbadac poziom vit z grupy B oraz żelaza. Niezbędna jest specjalistyczna kuracja odpowiednio dobranym lekiem, który wypisze lekarz. Leczenie ogólnodostępnymi preparatami zwykle przynosi chwilowa poprawę, po czym problem nawraca.