W jaki sposób wyleczyć zmiany na penisie?

Witam! Jakiś czas temu moja żona brała antybiotyk, który spowodował u niej grzybicę pochwy. Niestety lekarz nie powiedział, że powinna ona brać leki przeciwgrzybiczne razem ze mną. W efekcie żołądź mojego penisa oraz napletek jest bardzo czerwony i jakby pomarszczony. Pod skórą żołędzia widoczne są małe czerwone krostki. Dodam jeszcze, że z jednej strony czasami odczuwam lekkie kłucie? Czy to właśnie grzybica? Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podczas stosowania antybiotykoterapii, w wyniku zaburzenia prawidłowej flory bakteryjnej, może dojść do rozwoju infekcji grzybiczej. Wskazane jest przyjmowanie podczas antybiotykoterapii preparatów zawierających kultury bakterii, które w wielu postaciach dostępne są w aptekach bez recepty.

Jest prawdopodobne, że opisywane przez Pana objawy wynikają z infekcji grzybiczej, jednak konieczne jest potwierdzenie rozpoznania u lekarza. Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian konieczne będzie równoczesne leczenie Pana jak i Partnerki. Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam