W jaki sposób wysokie obciążenia powodują chudnięcie?

Jak to się dzieje, że znaczne obciążenia wspomagają chudnięcie, skoro przy podnoszeniu ciężarów jednocześnie kształtujemy nasze mięśnie. Przecież mięśnie są cięższe niż tłuszcz.
ponad rok temu

Witam,

owszem, mięśnie są trochę cięższe niż tłuszcz, ALE:

1) podczas wysiłku i trochę po nim mięśnie będą sukcesywnie spalać tłuszcz umiejscowiony wokół nich,
2) chyba lepiej ważyć przykładowe 2 kg więcej i być sprawniejszym, mieć ładnie wyrzeźbione, opływowe ciało bez tłuszczyku (boczków, wystającego brzucha itd.)??

Nie masa ciała się liczy, a obwody, zakładanie ulubionych dżinsów bez uczucia "wylewania się" tłuszczyku i ściśnięcia, sprawność, no i przede wszystkim dobre samopoczucie ;-)

Pozdrawiam