Ośrodki specjalistyczne badające autyzm u dzieci w Polsce

Jestem koleżanką mamy, u której dziecka przypuszcza się autyzm. Próbuję w jakiś sposób pomóc. Wiem, że bardzo ważne jest szybkie zdiagnozowanie ewentualnej choroby autystycznej, dlatego też bardzo proszę o szybką odpowiedź, jesli chodzi o ośrodki specjalistyczne, do których znajoma mogłaby się udać ze swoim dzieckiem. Mieszkamy na Dolnym Śląsku, być może we Wrocławiu takowy ośrodek się znajduje, jesli tak proszę o potwierdzenie.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam zespól specjalistów.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na terenie całej Polsce jest kilka bardzo doświadczonych w diagnozie zaburzeń rozwojowych placówek, publicznych i prywatnych. W wyszukaniu najbliższej miejsca zamieszkania przydatna jest informacja umieszczona na stronie Fundacji SYNAPSIS w Warszawie. Tam w zakładce "Info dla rodzin" proszę wyszukać "Informatory o placówkach i usługach wg województw" . Znajdzie tam Pani spis placówek i punktów diagnostyczno-konsultacyjnych, m.in. specjalizujących się w diagnozowaniu.

Pozdrawiam