W jakich przypadkach leczy się cytomegalię?

W jakich przypadkach leczy się cytomegalię? Czy tylko gdy IgM jest pozytywne? Jakie badania powinnam jej jeszcze wykonać? Czy możliwe jest jeszcze odróżnienie cytomegalii wrodzonej od nabytej?/ Moje 20 miesięczne dziecko 4 miesiące temu miało: Cytomegalia IgG: 158,5 AU/ml Cytomegalia IgM : 0,23 AU/ml CMV DNA oznaczenia jakościowe w moczu met. PCR : wykryto Zaś wyniki z chwili obecnej to: Cytomegalia IgG: 167,6 AU/ml Cytomegalia IgM : 0,20 AU/ml AST 46,3 U/l ALT 19,3 U/L

Witam! Postępowanie uzależnione jest od tego czy dziecko prezentuje jakiekolwiek objawy kliniczne. Jeżeli cytomegalia nie występuje u chorego obniżenie odporności, nie jest podejmowane żadne leczenie, ponieważ organizm sam potrafi sobie poradzić z takim zakażeniem. Leczenie wprowadza się u noworodków z udokumentowaną objawową cytomegalią. Dziecko powinno pozostać pod stałą opieką pediatrów.