W jakich przypadkach polip szyjki macicy wchłonie się sam?

witam, Podczas badania ginekologicznego wykryto u mnie polipa szyjki macicy, dostała skierowanie na usunięcie. Ostatnio wyczytałam, że polipy mogą się same wchłonąć bez konieczności ich usuwania, czy faktycznie może do tego dojść i w jakich przypadkach czy są leki aby sam się wchłonął? Obecnie będę stosować tabletki antykoncepcyjne ze względu na podejrzenie endometriozy, czy mogą one mieć jakiś wpływa na polipa?

Polipy szyjki nie wchłaniają się. Wyjątkiem mógłby być tzw. polip doczesnowy, który może pojawić się w czasie ciąży, i zniknąć po porodzie. Inne polipy raczej nie wchłaniają się, małe mogą być czasami niewidoczne przy małym rozwarciu ujścia zewnętrznego szyjki macicy (w czasie badania ginekologicznego). Skierowanie na usunięcie polipa jest postępowaniem standardowym. Nie ma leków na "wchłanianie" polipów. Tylko w wyjątkowych, niewytłumaczalnych przypadkach można stwierdzić "zniknięcie" polipa (medycyna ...).